Через сильні дощі в Україні прогнозують низький врожай цукрового буряку та дефіцит цукру


Перші сходи цукрових буряків цьогоріч вже постраждали від перезволоження верхніх шарів ґрунту та високої відносної вологості повітря

Про це повідомили в прес-службі Національної асоціації цукровиробників України (НАЦУ) "Укрцукор". Об этом сообщает mirvestey.in.ua со ссылкой на СМИ.

В асоціації посилаються на те, що за даними Укргідрометцентру, на території України випало приблизно 100- 150 мм опадів.

“Бурякоцукрова зона знаходиться у зоні сильно зволоженого ґрунту. Це зумовило часткове вимивання посівів цукрових буряків. Також, внаслідок великої кількості опадів рослини уражуються хворобами, які впливають на ріст, розвиток і цукристість цукрових буряків. Під час підвищеної зволоженості неможливо проводити жодні агрохімічні роботи, так як засоби захисту не встигатимуть проявити свою дію на шкідниках/забур’яненості”, — пояснюють в аналітичній службі НАЦУ “Укрцукор”.

Окрім того, під час рясних дощів вимивається азот з ґрунту, в наслідок чого погіршується ріст і розвиток цукрових буряків.

Слід, також, враховувати, що у перезволоженому холодному ґрунті молоді рослини гинуть від нестачі кисню.

“Враховуючи всі фактори, можемо спрогнозувати, що цукристість і врожайність буде нижче очікуваного рівня, що, в свою чергу вплине на виробництво цукру. За нашими прогнозами, цього року ми зможемо отримати в межах 1,1-1,2 млн т цукру. Така кількість може створити певний дефіцит на ринку”, — пояснюють в асоціації.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/05/13/cherez_sylni_doschi_v_ukrayini_prognozuyut_nyzkyy_vrozhay_cukrovogo_buryaku_ta_deficyt_cukru”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя